Producenci
SAGA II Otwarte Mistrzostwa Polski 1

II Otwarte Mistrzostwa Polskie SAGA

W dniach 25 i 26 marca w Warszawskim klubie Dragon miały odbyć się Mistrzostwa Polski w historyczną grę figurkową SAGA. No właśnie miały się odbyć na przeddzień mistrzostw organizatorzy dowiedzieli się ze aula z której korzysta klub Dragon jest w remoncie. Na szczęście organizatorzy nie jedną batalie mają za sobą i mimo trudności udało się zorganizować imprezę w sąsiednim klubie Adeptus Mechanicus! Już na samym początku wielkie brawa i podziękowania dla organizatorów kosztowało ich to wiele nerwów i pracy przy przenoszeniu stołów i terenów. Mimo nagłych przenosin nie miało to większego wpływu na mnie jako gracza. Organizatorzy postarali się żeby każdy trafił na miejsce imprezy dodatkowo dali 15 minut czasu dla spóźnialskich.

czytaj całość »
Warmaster - jak zacząć 0

Warmaster - co to za gra?

Warmaster jest to bitewna gra figurkowa osadzona w świecie fantasy znanym i lubianym uniwersum Warhammera. Początkowo wydawana prze Games Workshop. Zaprzestano jej wydawania w roku 2012. W porównaniu do dużych gier tego wydawcy w grze Warmaster korzystamy z mniejszych modeli w skali 10mm. Dziś w dobie druku 3d można powiedzieć że gra przeżywa drugą młodość. Technologia druku pozwala uzyskać dużo lepszej jakości modele niż te odlewane w metalu, co ma znaczenie przy małej skali jaką jest 10mm. Figurki w tej grze drukowane są w grupach na tak zwanych "paskach". Dwa paski przyklejamy wspólnie na jedną zbiorczą podstawkę o wymiarze 20mmx40mm. Złożona armia do Warmastera często będzie liczyć setki małych modeli co daje dużo wyraźniejsze odczucie, że w grze będziemy dowodzić armią, niż w przypadku gier opartych na modelach w skali 28mm czy 32mm.  

czytaj całość »
Małe gry na prezent 0
Małe gry na prezent

Kończy się listopad pomału zbliżają się święta Bożego narodzenia, jest to moment kiedy czas dla nas trochę zwalnia, możemy spędzić więcej czasu w rodzinnym gronie, posiedzieć wieczorem no i właśnie zagrać! Najlepiej fajną i wciągającą grę planszową!

czytaj całość »
Gry planszowe na początek 0
Gry planszowe na początek

Zastanawiasz się od czego zacząć swoja przygodę z planszówkami, szukasz pomysłu na prezent albo potrzebujesz tytułu prostego szybkiego do wytłumaczenia  to dobrze trafiłeś. Postaram się w tym wpisie przybliżyć moje propozycje gier nieskomplikowanych i wciągających, dobrych na start.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl